Nadcházející akce

V současnosti nejsou naplánovány žádné akce

Ukázky k poslechu

Poslechněte si naše nové album Half-Live

Další ochutnávku naší tvorby naleznete na Bandzone.cz a na YouTube.com

O kapele

Je nás pět povětšině z Prahy a říkáme si Gliondar (čti: [glundár]). Jsme skupina lidí, jež miluje Irsko se vším všudy. V krvi nám proudí rytmus irské (nejen) hudby, pročež se tu a tam sejdeme a vyřádíme se s (nejen) hudebními nástroji. A jelikož nám tyhle chvíle přináší hodně radosti, pojmenovali jsme podle toho i naši skupinu „Gliondar“ znamená v irštině „Radost“. Měďáčkem přirozeně nepohrdneme, ale především hrajeme pro zábavu a potěšení, pro přiblížení se Smaragdovému ostrovu i tady, v Čechách.

Všechno bylo spunktováno v červenci roku 2007. Session za sessionem jsme tvořili repertoár a hlavně členy a tak jsme se postupem času prohráli až k současné sestavě:
René - Renata Janečková - vokál, kytara
Honza - Jan Jelínek - bodhrán, concertina, lžíce
Radim - Radim Lapčík - housle, mandolína, mandocello, vokál
Áron - Áron Vácha - housle

Tak takhle nějak vypadá naše jádro. Prošlo mezi námi ale i pár dobrých muzikantských duší, které by byla hanba nezmínit:
Danka - Daniela Krejčová - cello, příčka
Markéta - Markéta Kočí - housle, whistle, vokál
Katka - Kateřina Lorencová - whistle, low whistle, příčná flétna, housle
Ketka - Markéta Bernardová - vokál, lžíce
Máša - Marie Klepetková - vokál, příčná flétna, příležitostně cokoliv, co se jí dostane do ruky a dá se na to hrát (bretonské dudy, whistle, mandolína, kytara...)
Jirka - Jiří Gregor - náš dvorní skladatel a minnesenger v jedné osobě

Definitivně jsme naší kapelu zpečetili svým prvním vystoupením 14. června 2008. Od té doby vyhráváme příležitostně i s jinými skupinami a pracujeme na sobě.

Naše tvorba se soustředí, jak již bylo řečeno, na irské a skotské písně všeho druhu. Od rychlých polek a reelů po temné balady či bojové písně. Poslední dobou přibíráme do repertoáru také bretoňské písně. Zpěv zaměřujeme na angličtinu a francouzštinu, je však i pár irských či velšských textů.


Kde nás najít: Přes léto hráváme v Praze ve Stromovce, na zimu se přesouváme do restaurací a hospod (např. Večerní Škola, Barré), kde nás i občas bude mít možnost slyšet.

Vygenerované za: 0.01 sekund
899,761 návštěv